Suverénní výhra Hany Soukupové ve druhém ročníku

Kategorie: Turnaje v Člověče, nezlob se!

Pokud jsme vloni psali, že Renata Machová vyhrála zcela zaslouženě, pak ještě více to platí o způsobu vítězství Hany Soukupové ve druhém ročníku Mistrovství Češova v Člověče, nezlob se! Ta totiž vyhrála všechny 4 kvalifikační kola i finále.

Ale popořádku. Po loňském dlouhém turnaji byl posunut začátek již na druhou hodinu odpolední a sešlo se 20 hráčů (o 2 více než vloni) a asi 6 nehrajících diváků a kibiců. Klubovna naší zbrojnice opět praskala ve švech. Hrálo se na pěti plně obsazených stolech stejným systémem jako vloni, tedy jednotlivé stoly v kvalifikaci se losovaly a kvalifikační kola se nedohrávala. Započítával se počet figurek které hráč dostal do cílového domečku. Letos stačily 4 kvalifikační kola a jedno mezikolo na dvě figurky o čtvrté finálové místo. Tři postupující totiž byli jasní: Hana Soukupová 16 bodů, Eva Zikmundová 14 bodů, Honza Kranich 13 bodů. Dvanácti bodů dosáhli Pepa Šimonka, Jirka Zikmund, Ondra Klaban a Jitka Konečná. Z této čtyřky se z postupu do finále radoval Pepa Šimonka.

Zatímco loňské finále bylo velmi dramatické, kdy obě hráčky čekaly na posledním políčku před domečkem, letos se jednalo o celkem rychlou a jasnou záležitost. Hana Soukupová potvrdila výtečnou "formu" z kvalifikace, kdy všechny své stoly vyhrála a nedala soupeřům šanci. Druhá skončila Eva Zikmundová, třetí Pepa Šimonka a bramborou medaili si odvezl Honza Kranich na sádky.

I letos bylo k vidění plno zajímavostí, například druhé kolo kvalifikace, kdy Jitka Konečná deklasovala soupeře výsledkem 4-0-0-0. Jedním z nich byla i Renata Machová, loňská vítězka, které se tak velmi zkomplikovala cesta za obhajobou titulu a celkově to stačilo až na čtrnácté místo.

Výsledky jsou ZDE

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.