Kategorie: Soutěž

700 let obce a 120 let SDH Chotělice

700 let obce a 120 let SDH ChotěliceV Kozojedech asi tak o půl jedné v noci jsme se rozhodli, že zajedeme příští sobotu do Chotělic. Nevím, co nás na tom lákalo, jestli doba příjezdu, která byla požadována již v 7 hodin ráno nebo něco jiného, faktem je, že jsme nakonec vůbec nelitovali a dosáhli jsme konečně kýženého úspěchu.

O půl sedmé ráno vyjížděla první část naší oslabené pětičlenné sestavy. Milan s věcma a Tomáš, Vláďa a Pepa jako doprovodné vozidlo. Mamka Katka čekala na telefonu s Jášou u zdroje... Po průvodu a projevech soutěž začala v půl deváté, kdy své umění předvedl hasičský potěr ze Slatin a ze Sekeřic. Pak přišlo na řadu první kolo, a sice klasický útok (provedení stejné jako v Kozojedech). Přihlášeno bylo 11 týmů, což byl pro nás zatím největší počet, se kterým jsme se v novodobé historii setkali. Očekávali jsme umístění na chvostu s tím, že kdyby bylo číslo pozice jen jednomístné, bylo by to super...

O to více nás však překvapil průběh, kdy ostatní týmy měly velké problémy se sestřelením terčů a časy se tak pohybovaly okolo minuty. Šli jsme jako devátí v pořadí a za aktuálně prvním místem domácích byla velká propast. S půjčenými členy - Honzou z Kozojed a Martinem od domácích se nám podařil nejcenější výsledek a sice celkové místo za čas 44.26! O 5 vteřin lepší, než minulou sobotu.

Ve druhém kole byl na programu tzv "sport", tedy klasické nabírání a nalévání vody do mašiny, které jsme nikdy nezkoušeli. Po chvilce dohadů jsme se dohodli, že útok provedeme klasicky, protože to prostě neumíme. A dobře jsme udělali, protože týmy před námi sice nalili vodu do mašiny, ale vpředu byli pomalu, nebo opět nemohli sestřelit terče. Nakonec to bylo za pro nás fantastických 35.75, jen 62 setin za naším osobákem a šlo o třetí nejlepší pokus v novodobé historii. V té chvíli jsme byli dokonce i první, ale další týmy nás díky nalévání sesadily a nakonec jsme skončili na pro nás stále lichotivém čtvrtém místě ze sedmi zúčastněných.

Byla to tedy velmi úspěšná sobota, kdy jsme se nesmazatelným písmem zapsali do historie obce Chotělice. Následovala domácí oslava úspěchu a v dalších dnech příprava našeho memoriálu, který proběhne již za týden.

Ještě se musím zmínit o týmu Old Boys Vysoké Veselí. Tito pánové měli věkový průměr 69 let!

Výsledky Chotělice:

klasika

1. Chotělice A 35,68

2. ČEŠOV       44,26

3. Žlunice     44,47

4. Šaplava     46,20

5. Sekeřice    51,80

6. Chotělice B 54,08

7. V.Veselí B  58,10

8. Kozojedy    59,22

9. V.Veselí "Old boys" 71,36

10.Ohnišťany   73,01

11.Sběř        75,40

 

sport

1. Ostroměř    23,62

2. Chotělice B 23,77

3. Kozojedy    32,67

4. ČEŠOV       35,75

5. Šaplava     41,27

6. Chotělice A 47,45

7. Ohnišťany   69,87

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.