Zdroj: https://www.sdh-cesov.cz/souteze/nocni-soutez-kozojedy-13.6.2015  •  Vydáno: 7.7.2015 10:23  •  Autor: Admin

Noční soutěž Kozojedy, 13.6.2015

V sobotu 13.6.2015 jsme se zúčastnili noční soutěže v Kozojedech. Bohužel před soutěží byla pěkná bouřka a to se asi projevilo na počtu zúčastněných týmů, když na místě byly jen dva týmy žen a pět mužských družstev včetně nás.

Jako první šly na scénu holky a jejich první pokus bohužel skončil již na základně, neboť nenastartovla mašina. Je úplně normální, že když se něco má pokazit, pokazí se to v tu nejnemožnější chvíli. Na autě mašina parádně šlapala, ale na základně prostě ne a ne naskočit. Příčina byl ve vypínacím knoflíku a spravila to lepící páska ochotně zapůjčená pořadateli. Holky z Kozojed sice mašinu nastartovaly, ale problém u rozdělovače způsobil, že i ony měly v prvním kole neplatný pokus. Ve druhém kole už obě dámská družstva svůj pokus dokončily, domácí děvčata nakonec byly o 5 vteřin rychlejší a tím pádem vyhrály.

Chlapi měli asi 10 minut na smotání hadic a "opravu" mašiny, protože šli na řadu hned jako druzí v pořadí. Úspěšně dokončili první pokus v čase 1:05 min, opět s dlouhým čekáním na vodu. Druhý pokus se stejným problémem byl ještě pomalejší, ale čas z prvního kola stačil na čtvrté místo, neboť ostroměřští byli o 10 vteřin pomalejší.

V našem osazenstvu přesto zavládla spokojenost, neboť se jednalo teprve o druhou soutěž v tomto složení a tak sbíráme zkušenosti. Víme na co zaměřit trénink, takže 8.srpna to bude lepší :o)